štvrtok 7. januára 2016

Časté poruchy elektroinštalácie v bytoch a rodinných domoch.


V mojej viac ako 10 ročnej skúsenosti odstraňovania porúch v bytoch a v rodinných domoch v Bratislave a okolí sa často stretávam s tým istým problémom. Najčastejšie ide o problémy elektroinštalácií ktoré používajú hliníkové vodiče. Ďalším veľmi častým problémom je nedostatok samostatných zásuvkových obvodov. Medzi poruchy spôsobené touto zastaralou inštaláciou patria časté výpadky ističov a dokonca aj možné vyhorenie elektroinštalačnej krabice čo môže ľahko spôsobiť aj požiar.

Tieto problémy sa vyskytujú v starších domoch a bytoch, cca z obdobia 1960 – 1990. Novšie výstavby už používajú moderne inštalácie z mede.


Najčastejším riešením týchto problémov je kompletná rekonštrukcia elektroinštalácie, čo doporučujem. Ďalšou možnosťou je doplnenie chýbajúcich rozvodov najmä v kuchyni a kúpeľni čo odľahč
í zastaralú elektroinštaláciu a čiastočne odstráni spomínané problémy aj bez brutálnej rekonštrukcie. Najjednoduchšie riešenie je nalištovanie samostatných zásuvkových vývodov pre jednotlivé najsilnejšie spotrebiče v domácnosti. Ak sa rozhodnete riešiť elektroinštalačné problémy som schopný vám poradiť a ukázať možnosti riešenia. Neváhajte sa na mňa obrátiť s otázkami, 0903-251-817.